Farklı kültürler, yemekler ve iklimlerle karşılaşabileceğiniz bu ülkelerde yapacağınız gezi sonunda üzerinizdeki bu yoğun stres akıp gidecektir ? Vizesiz gidilebilecek ülkeler adlı bu yazımızda vize almadan gidebileceğiniz birbirinden harika 10 ülkeyi sizinle paylaşıyoruz.

Japonya

Uzak doğu kültürünü yakından tanıyabileceğiniz Japonya, vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor. Her ne kadar ekonomik bakımdan bütçenizi biraz zorlayacak olsa da kültürel farklılıklar arayanlar için iyi bir tatil olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi

Rusya

Ülkemiz ile Rusya arasında yaşanılan uçak düşürme krizinden sonra her ne kadar Rusya’ya vizesiz girişler askıya alınmış olsa da, bu durum ortadan kalktıktan sonra vizesiz ülkeler arasında Rusya’nın kesinlikle yer alması gerekiyor.

KKTC

Turizm açısından oldukça iyi bir yer olan KKTC, vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor. Uygun fiyatlar ile gidebileceğiniz KKTC, vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. Bütçeniz kısıtlıysa ve fazla uzaklaşmak istemiyorsanız KKTC iyi bir seçim olacaktır.

Arjantin

Barış ve huzur içinde yaşayabileceğiniz Arjantin, yoğun bir iş sezonundan sonra gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor. Vize istemeyen ülkeler arasında yer alan Arjantin, uçak biletleri ve diğer faktörler nedeniyle ekonomik bakımdan biraz sizi zorlayabilir.

Brezilya

Eğlencenin ve rahat bir yaşamın merkezi olan Brezilya kesinlikle gidilmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Karnavalları, insanları ve müziğin hiç durmadığı Brezilya, ülkemizden uzak olması sebebiyle ulaşım konusunda ekonomik olarak sizi sıkıntıya sokabilir.

Makedonya

Ekonomik açıdan sizi zorlamayacak olan Makedonya, vizesiz gidilen ülkeler arasında yer alıyor. Huzurlu bir tatil yaşamak ve üzerinizdeki tüm stresi atmak için Makedonya’da kısa bir tatil yapmanızı öneriyorum.

Ukrayna

Eğlencenin tadına varabileceğiniz Ukrayna’da her ne kadar gece hayatı ön plana çıksa da, Turistik alanları ve tarihi değerleri ile de vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer almayı başarıyor.

Tayland

Gece hayatını keyifli bir şekilde yaşayabileceğiniz ve ekonomi bakımından rahat yaşayabileceğiniz Tayland, vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Tunus

Eşsiz çöllerinde yapabileceğiniz safariler ile farklı bir deneyim yaşamanıza olana sağlayan Tunus, yerel mutfağı bakımından bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Sırbistan

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında bulunan Sırbistan, hafta sonu ufak bir eğlence yaşamak isteyenler için bile iyi bir seçenek oluyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz