10. League of Legends

League of Legends; Pekçoğumuzun adını ‘LOL’ olarak duyduğu Riot Games tarafından geliştirilmiş MOBA türü bir strateji oyunudur.Dünyada en çok oynanan oyun olan League of Legends birçok ödülü elinde tutmakla birlikte

Riot Games’e kısa sürede çok fazla para kazandırmıştır.Türkiye sunucusu da içinde olmakla birlikte toplamda 10 tane sunucusu bulunan bu büyük çaplı oyunda yaklaşık 27 milyon kullanıcı bulunmakta ve oyuna her gün 1.4 milyondan fazla oyuncu girmekte.Bu sayı dünyada online oyun oynayan kişilerin %23’üne tekabül etmekte.

9. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ücretsiz bir stratejik kart oyunudur. 2013 ün mart ayında duyurulan oyun ocak 2014’de oyuncularla buluşmuştu. Şuan da yaklaşık olarak oyunda kayıtlı 10.5 milyon insan bulunuyor.

8. Minecraft

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Yazılımları Markus’Notch’Persson tarafından yapılan bu devasa oyun, 1 haftada yazılmış ve 16 mayıs 2009 da oyunculara sunulmuştur. Forumlardan çok ilgi duyan Minecraft, git gide büyümüş ve en sonunda Notch oyunu 2.5 milyar $’a Microsoft’a satmıştır.

Sonraki zamanlarda mobil sürümü (pocket edition) ve konsol sürümü (console edition) çıkan minecraftın Telltale Games tarafından da bir hikaye modu çıkarılmıştır. Oyunun şu ana kadar 11 milyondan fazla kitlesi bulunmakta.

7. Smite

Smite, Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen üçüncü göz açısından(TPS) olarak oynanan bir MOBA oyundur. Oyun daha çok mitolojiyle ilgili olduğundan, oyunda tanrıları ve tanrıçaları oyuncuların kontrol edebilmesi de oyunculara daha farklı bir heyecan vermekte.

Oyunu günümüzde yaklaşık olarak 11.4 milyon kişi oynamakta. Bu bedava olan oyunu oynamanız içinse steam’de üyeliğinizin olması yeterli.

6. Diablo 3

Diablo 3, Blizzard tarafından geliştirilen çevrimiçi bir CO-OP rol yapma oyunudur. Oyunun en önemli özelliği offline oynanamıyor olmasıdır. Oyun tüm dünyada 15 mayıs 2012 tarihinde açık beta olarak yayımlanmıştır ve oyunu şu ana kadar 12 milyon kişi satın almıştır.

5. Counter Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Valve ve Hidden Path Entertainment şirketleri tarafından geliştirilen FPS türünde bir aksiyon oyunudur.

CS:GO projesine 2010 senesinin mart ayında başlanmış ve kapalı beta sürümünden sonra 2012 senesinin ağustos ayında Steam’de satışa çıkmıştır. Oyunu yaklaşık olarak 13 milyon kişi oynamakta ve her gün 630 bin kişi tarafından giriş yapılmakta.

4. Dota 2

Dota 2 (Defence of the Ancients 2) oyunu IceFrog tarafından tasarımlanan ve Valve tarafından Steam üzerinden bedava oynanabilen MOBA türü bir oyundur. Oyun 2 yıllık bir beta sürecinden sonra 9 temmuz 2013 tarihinde çıkmıştır. Dota 2’nin şu ana kadarki kullanıcı sayısı 13 milyon dan fazladır.

3. World of Warcraft

World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG türü oyundur. Devasa çok oyunculu yapısı ve oyun içi grafik kalitesiyle bize mükemmel bir göz zevki yaşatan ‘WoW’ Dünya genelinde 14 milyondan fazla kullanıcısı ile en popüler MMORPG oyunu olmuş ve Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir. 10 Haziran 2016 tarihinde filmi çıkacak olan oyunun oyuncular tarafından yüksek bir gişe alması bekleniyor.

2. Battlefield 4

Battlefield 4; İsveç firması EA Digital Studios tarafından yapılan bir First Person Shooter (fps) oyunudur. Battlefield serisinin devam oyunu olan Battlefield 4 2013’ün ekim ve kasım aylarında çeşitli ülkelere dağıtılmaya başlamıştır. Grafikleri ile çok beğenilen oyunu şu ana kadar 9 milyona yakın kişi oynamakta.

1. World of Tanks

World of Tanks 20. yüzyıl ortalarının zırhlı araçlarını konu alan takım bazlı ücretsiz bir multiplayer oyundur. Araçları yükseltip, geliştirebileceğiniz bir sistem size oyundaki tüm araçları ve tüm silahları kullanma imkanı sağlıyor.

Bir çok açıdan strateji içeren bu oyunu oynamak, her oyuncunun tatması gereken bir zevk. Şu ana kadar oyunda kaydı bulunan 9.8 milyon kişi bulunmakta.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz